Nowy semestr – nowy start!

Już październik! Liście spadają z drzew, pogada staje się bardziej deszczowa, studenci wrócili na uczelnie, a my rozpoczynamy kolejną edycję projektu OTTO Work Students! Czas zachęcić kolejne pokolenie młodych osób do zdobywania pierwszych doświadczeń w holenderskich zakładach pracy.

W tym roku celem projektu jest rozpoczęcie współpracy z kołami naukowymi w całej Polsce oraz zwerbowanie jak najwięcej osób działających jako fleksyjni rekruterzy. Organizacje studenckie skupiają ogrom energii, którą możemy ukierunkować tak, aby studenci wynieśli niezbędną wiedzę i doświadczenie pozwalające zdobyć wymarzoną pracę w dużej, międzynarodowej firmie.
Opanowanie technik rekrutacyjnych to pierwszy krok w karierze młodego adepta nauk zarządzania zasobami ludzkimi.

Czytając raporty dotyczące sytuacji absolwentów na rynku pracy można zauważyć, że to brak doświadczenia i obycia w środowisku biznesowym oraz praktycznej wiedzy są główną barierą blokującą ww. osoby przed podjęciem dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.

Wierzę, że kluczem do sukcesu w tym projekcie jest słowo „elastyczność”. Dlatego wychodzę naprzeciw oczekiwaniom i tworzymy miejsca pracy dające możliwość łatwego pogodzenia zdobywania doświadczenia z edukacją na studiach dziennych.

Cel jest jasny: uzupełnienie luk kompetencyjnych oraz wykształcenie rekruterów uzupełniających braki kadrowe.

Pokażmy, że razem możemy więcej! 🙂